AnasayfaHaberlerYouTube, Google+ Tabanlı Yorum Sistemini Aktif Ediyor

YouTube, Google+ Tabanlı Yorum Sistemini Aktif Ediyor

YouTube, yaklaşık olarak bir buçuk ay önce duyurduğu Google+ tabanlı yeni yorum sistemini bu hafta içinde aktif edeceğini duyurdu.

YouTube yorumlarına yeni bir düzenleme geleceğini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Haberimizde bahsettiğimiz yeni yorum sistemi ile birlikte gelen özellikleri kısaca özetleyecek olursak;

  • Kullanıcı ile ilişkili olan yorumlar en üstte gözükecek.
  • Yazılan yorumların görünürlüğü değiştirilebilecek.
  • YouTube’a video yükleyen kullanıcılar için bir çeşit yorum denetleme aracı eklenecek.

(Özelliklerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz)

Son olarak YouTube’un resmi blogunda paylaşılan yazıda ise bu yeni yorum sisteminin bu hafta aktif hale geleceği bildirildi. Bu hafta ile beraber kullanıcıların artık video yorumlarının en üstünde kendi çevresindeki kişilerin yorumlarının gözükeceğini belirten YouTube; yeni yorum sistemi için kullanıcıların YouTube kanallarını Google+‘a bağlamaları gerektiğini de belirtti.

YouTube kanalınızı Google+ profiliniz ile birleştirmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Birleştirmeden önce konu ile alakalı detayları öğrenmek isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz.

YouTube’un yeni yorum sistemi için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler