AnasayfaİnternetVine WordPress Eklentisi Kullanıma Sunuldu

Vine WordPress Eklentisi Kullanıma Sunuldu

Popüler 6-saniyelik video paylaşım platformu Vine, WordPress için geliştirilen yeni eklentisini kullanıma sundu.

Twitter, WordPress kullanıcılarının Vine videolarını içeriklere embed etmesini kolaylaştıran yeni WordPress eklentisini duyurdu. Eklenti ile WordPress kullanıcıları Vine videolarını yazı içerisine kolay bir şekilde gömebilecek (embed edebilecek) ve videoların boyutlarını dilediği şekilde ayarlayabilecek.

Vine oEmbedApi kullanılarak geliştirilen Vine WordPress eklentisi, kullanıcıların Vine videolarını basit bir shortcode ve video ID’si ile birlikte yazı içerisine ekleyebilmelerini sağlıyor. Eklenti ayrıca kullanılan WordPress temasına göre video boyutunu otomatik olarak ayarlayabiliyor.

WordPress Vine eklentisi
WordPress Vine eklentisi

Yeni Vine eklentisi ile kullanıcılar istedikleri Vine videolarını WordPress yazı editöründen yukarıdaki örnekteki gibi oluşturdukları shortcode ile yerleştirebilecekler. Buradaki Vine ID yazan yere, ilgili Vine videosuna ait URL’nin sonunda yer alan ID’yi; Width yazan yere ise Vine videolarının gözükmesi istediği genişliğin değerini (örn; 300, 750 vs) yazarak videoyu gömebilecekler.

Vine WordPress eklentisini indirmek veya ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

KAYNAKWERSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler