AnasayfaHaberlerVine Videolarına 720p Desteği Geldi

Vine Videolarına 720p Desteği Geldi

Popüler video paylaşım servisi Vine, ilk olarak iOS cihazlarda kullanılmak üzere videolara yüksek çözünürlük (720p) desteği geldiğini duyurdu.

6 saniyelik video paylaşım platformu Vine, yüksek çözünürlük desteğine kavuştu. İlk olarak iOS cihazlarda kullanılabilecek olan 720p desteği, yakın zaman içinde Android cihazlara da gelmiş olacak.

Resmi blog üzerinden yapılan açıklamada; videoların kalitesini arttırmak için çalışmalara devam ettikleri belirtilirken; iOS ve Android kullanıcılarının videolardaki bu çözünürlük değişimini farkedecekleri ifade edildi.

480p (sol), 720p (sağ)
480p (sol), 720p (sağ)

Biraz daha ayrıntılı açıklayacak olursak; platformda daha önceden 480×480 çözünürlüğüne sahip olan videolar paylaşılabiliyorken; yeni gelen özellik ile birlikte 720×720 çözünürlüğünde çekilen videolar artık paylaşılabilecek.

Mobil cihazlar üzerinden yüksek çözünürlükte izlenebilecek olan bu videolar, aynı zamanda web ortamında da aynı kalitede görüntülenebilecek. Bu durum sadece Vine’ın web sitesi için değil, Vine videolarının embed edildiği web siteleri için de geçerli olacak.

720p çözünürlüğe sahip Vine videolarının bazı örneklerini aşağıdan inceleyebilirsiniz:

[vc_button title=”Twitter Videoları Artık Web Üzerinden Embed Edilebilecek” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/twitter-videolarini-embed-etme”]

KAYNAKVINE BLOG

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler