AnasayfaHaberlerTwitter'a Erişim Engellendi (!)

Twitter’a Erişim Engellendi (!)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’da yaptığı konuşmanın ardından mahkeme kararı ile Twitter’a erişim engellendi!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’da yaptığı konuşmada Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız demesinin ardından mahkeme kararı ile Twitter‘a erişim yasağı geldi. Twitter’a erişim sağlamak isteyen kişiler konu ile ilgili 4 farklı mahkeme kararıyla karşılaştılar.

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan

Turkcell, Vodafone, Avea ve Kablonet üzerinden Twitter’a şu anda erişim sağlanamıyor. Twitter’a erişim sağlamak isteyenler ise DNS’lerini değiştirerek erişim sağlayabiliyorlar. Bunun için DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 (Google DNS) olarak ayarlamanız yeterli.

Alınan 4 mahkeme kararı ise şu şekilde:

[quote_box_center](twitter.com) hakkında uygulanmakta olan kararlar:

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında istanbul Anadolu 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 03/02/2014 tarih ve2011/795 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİuygulanmaktadır.

(twitter.com) hakkında uygulanmakta olan kararlar:

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında İstanbul Anadolu 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 18/03/2014 tarih ve2014/181 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİuygulanmaktadır.

(twitter.com) hakkında uygulanmakta olan kararlar:

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 04/03/2014 tarih ve 2014/223 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığıtarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.

(twitter.com) hakkında uygulanmakta olan kararlar:

Bu İnternet sitesi (twitter.com) hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK 10. Maddesi İle Görevli)’nin20/03/2014 tarih ve sayılı kararına istinadenTelekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.[/quote_box_center]

Yeni gelişmeler oldukça bu yazımızı güncelleyeceğiz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler