AnasayfaHaberlerSocialeyes: Spontane Aktiviteler İçin Geliştirilen Yerli Sosyal Ağ

Socialeyes: Spontane Aktiviteler İçin Geliştirilen Yerli Sosyal Ağ

Hızla gelişen yerli sosyal platformlar arasında yerini alan Socialeyes, diğer platformlardan farklı olarak anlık yapılan etkinlikleri öne çıkartıyor.

Sosyal ağların hayatımıza hükmettiği günümüzde, birçok sosyal platform hızla gelişip büyüme gösterirken; yerli sosyal platformlar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. 2014 yılında kurulan Socialeyes uygulaması da bunlardan biri.

Socialeyes’ın en fazla öne çıkan özelliği spontane etkinlikler. Yani kullanıcıların anlık olarak yaptığı etkinlikleri arkadaşlarıyla paylaşmasını; diğer arkadaşlarının da hangi etkinlikleri yaptığını görmesini sağlıyor. Bu sayede çeşitli aktivitelerde bulunmak isteyen kullanıcılar, arkadaşlarıyla anlık olarak kolay bir şekilde iletişime geçebiliyor. Ayrıca kullanıcılar, arkadaşlarıyla gerçekleştirdiği her etkileşim için sosyal puan kazanıyor.

Görseli büyütmek için üzerine tıklayın.

Socialeyes
Socialeyes

2014 yılında kurulan Socialeyes, 6 kişilik ekipten oluşuyor ve ekibin başında 2011 yılında Kaliforniya’da yüksek lisansını yaparken internet dünyasına adımını atan ve Türkiye’de ilk şirketini kuran Can Kağıtçıbaşı bulunuyor.

Melek yatırımcı Doruk Doğramacı tarafından 200 bin dolarlık yatırım alan Socialeyes, dünya çapında bir marka olmayı hedefliyor.

Socialeyes
Socialeyes

Socialeyes nedir? Nasıl kullanılır? Diğer platformlardan farkları nelerdir? gibi soruların cevabını kendi açıklamalarıyla aşağıdan okuyabilirsiniz.

Socialeyes Nedir?

Spontane şehir insanı için bir uygulamadır.

Bugüne kadar bir şeyler içmek isteyip ya da sinemaya gitmeyi isteyip de hangi arkadaşım bana katılır endişesi ile vazgeçtiğiniz bütün anları gözünüzün önüne getirin. Çünkü artık bunlar geride kaldı.

Hayatta her şeyi önceden planlayamıyoruz, hele ki büyük bir şehirde yaşıyorsak. Belki de hafta sonu programımız şimdiden belli ama ya o an canımız bir şeyler yapmak istediği zamanlar ne olacak?

Böyle spontane durumlarda yapacağımız şey normalde arkadaşlarımızı aramak ya da mesaj atmak olur. Bu iki yöntemin de rahatsız edici sonuçları olabiliyor. Çünkü arkadaşlarımız müsait olmayabilir ve bunun sürekli tekrarlanması onlar için de sizin için de hoş olmayabilir. Öte yandan bu isteğinizi Facebook gibi sosyal medya kanallarında da duyurabilirsiniz ancak hem bu çok da kullanılan ve sevilen bir yöntem değil, hem de arkadaşlarımızın bu isteğimizi görmesi saatleri bulabilir ki biz evimize dönmüş, iş işten geçmiş olabilir. İşte bu sıkıntılar yüzünden Socialeyes’ı tasarladık. Bu sayede insanlar çok daha etkin, kolay ve eğlenceli bir şekilde gerçek hayatta sevdikleriyle bir araya gelsinler diye…

Socialeyes nasıl çalışıyor?

O an yapmak istediğin şey her ne ise, (örn: kahve içmek, spora gitmek, sinemaya gitmek, yemek yemek vs) bunu uygulama içerisinden seçiyorsun. Ardından bunu nerede yapmak istediğini de belirtip paylaşıyorsun. Böylece anında yakınlardaki arkadaşlarının telefonlarına bir uyarı gidiyor. Bu sayede arkadaşların da sana katılabiliyor ve beraber bir şeyler yapabiliyor, arayı kapatabiliyorsunuz.

Socialeyes neden farklı?

Socialeyes’ın güzel yanı, yapmak istediğini sadece 3 tıkla, son derece basit bir şekilde duyurabilmen. Böylece yakınlardaki arkadaşlarının cep telefonlarına bir uyarı gidiyor ve birlikte birşeyler yapabiliyorsunuz.

Arkadaşlarımızla sosyalleşebilmemiz için iki şeye ihtiyaç var. Yakınlarda olmak ve bir şeyler yapmayı istiyor olmak. Bu Socialeyes’ın diğer uygulamalardan olan farkını ortaya koyuyor çünkü biz lokasyon kadar aktivitelerin de ne olduğunun öneminin farkındayız.

Bazen canımız çeker de bir şeyler yapma modunda olur (mesela kullanıcının modu her ne ise: kahve, alışveriş, yemek gibi…). Bundandır ki bu aktiviteleri “mod” şeklinde adlandırdık. Bu modlar sayesinde kullanıcı bunları kolayca menüden seçip paylaşabiliyor. Şimdilik 12 adet mod sunuluyor ancak buna çok yakında yenileri ekleniyor olacak, hatta kullanıcılar kendi modlarını bile yaratabilecekler.

Hayatın sosyal bir oyun olduğunu düşünüyoruz. İşte bu yüzden Socialeyes’ı bir oyun şeklinde geliştirdik. Ne kadar sosyalseniz, ne kadar arkadaşlarınızla etkileşim halindeyseniz, o kadar daha fazla sosyal puan kazanıyorsunuz. Böylece çok eğlenceli bir şekilde hem puanlar kazanmış, hem de sosyalleşmiş oluyorsunuz. Arkadaşlarınız arasında kimin sosyal kimin olmadığı da sıralamada görülebiliyor.

Socialeyes neden önemli?

Dünyadaki en az üreten ve en çok tüketen toplumlardan biriyiz. Bu internet alanında da farklı değil. Sosyal medya kullanımında dünyanın ilk 6’sı içerisindeyiz ama gelin görün ki hala ülkemizden bir uygulama çıkmış değil. Socialeyes bunu değiştirebilecek bir proje.

Sektörde geçmişte yaptıklarımızı anlatabileceğimiz, hatta şimdiyi bile aktarabileceğimiz birçok uygulama var. Ancak henüz yakın geleceğimizle ilgili paylaşımda bulunup da insanları gerçek anlamda bir araya getirebilecek bir uygulama yok. Socialeyes bunun için çok güzel bir çözüm sunuyor.

Socialeyes: Website | App Store | Google Play

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler