AnasayfaİnfografiklerRetargeting Pazarının Hakimi: Google (İNFOGRAFİK)

Retargeting Pazarının Hakimi: Google (İNFOGRAFİK)

Retargeting (Hedefli Pazarlama) ekosisteminde Google, Facebook, Adroll, Criteo ve Chango’nun son durumuna göz atın.

Yeniden Hedefleme, Hedefli Pazarlama, Remarketing gibi isimler ile de telaffuz edilen pazarlama yöntemi Retargeting, özellikle son yıllarda birçok markanın tercih ettiği bir pazarlama yöntemi haline geldi. Zira bu pazarlama yöntemi ile kişilere özel reklamlar sunulabilmesi, markaların diğer yöntemlere göre çok daha iyi sonuç alabilmelerine olanak sağlıyor. Peki hangi reklam devi bu ekosistemin başını çekiyor?

[vc_button title=”2015’te Sosyal Medya Pazarlama Trendleri Neler Olacak?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/2015-sosyal-medya-pazarlama-trendleri-neler-olacak”]

Konu ile ilgili olarak SimilarTech tarafından hazırlanan bir infografik, Google’ın bu pazardaki hakimiyetini gözler önüne seriyor. Yapılan araştırmaya göre Retargeting ekosisteminde Google’ın sahip olduğu pazar payı %91.5 olarak belirtiliyor. Bu da Google’ı Retargeting’in kralı haline getiriyor. Hazırlanan infografiğe göre Google’ın ve diğer reklam teknolojilerinin 2014’ün son çeyreğinde sahip olduğu pazar payları ise şöyle:

  • Google Retargeting: %91.5
  • Chango: %2.7
  • Criteo: %2.0
  • AdRoll: %1.7
  • Facebook Retargeting: %0.7
  • Diğer: %1.4

Hazırlanan infografiği aşağıdan inceleyebilirsiniz. Büyütmek için üzerine tıklayın.

Retargeting Pazar Payları 2014 (SimilarTech infografik)
Retargeting Pazar Payları 2014 (SimilarTech infografik)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler