AnasayfaHaberlerPinterest, Görsel Teknoloji Servisi VisualGraph'i Satın Aldı

Pinterest, Görsel Teknoloji Servisi VisualGraph’i Satın Aldı

Pinterest; yapay görünüm, resim tanımlama ve görsel arama teknolojileri geliştiren VisualGraph’ı satın aldı.

Popüler resim imleme platformu Pinterest, Kevin Jing ve David Liu adındaki iki girişimci tarafından kurulan ve görseller üzerine teknolojiler üreten VisualGraph’ı satın aldı. VisualGraph’ın kurucuları olan bu ikili ise Pinterest’in teknik ekibi arasına katıldı.

Kevin Jing ve David Liu tarafından VisualGraph’ın sitesinde yaptıkları açıklamada, VisualGraph olarak Pinterest ekibine katıldıklarını ve bundan sonraki çalışmalarını Pinterest kullanıcılarına daha iyi öneriler sunmak ve keşfetmelerini sağlamak için yapacaklarını belirtti.

görsel teknoloji
görsel teknoloji

VisualGraph’ın kurucularından olan Keving Jing, 2000’li yılların başlarında Google’ın ilk yapay görsel uygulamasını geliştirmesinde yardımcı olmuş; David Liu ise daha önce Google, Facebook ve yazılım şirketi Palantir’de stajyer olarak çalışmıştı. Öyle görünüyor ki artık bu ikili Pinterest için yeni görsel teknolojileri konusunda güzel çalışmalar yapacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler