AnasayfaHaberlerPinterest'e Türkçe Dil Desteği Geldi

Pinterest’e Türkçe Dil Desteği Geldi

Popüler resim imleme platformu Pinterest artık Türkçe olarak kullanılabilecek.

Resim tabanlı popüler sosyal medya platformu olan Pinterest‘e eklenen yeni dil seçenekleri arasında artık Türkçe de bulunuyor. Türkçe de dahil olmak üzere şu anda platformda kullanılabilecek dil seçeneği 20’ye yükselmiş oldu. Bunlar; Danca, Almanca, İngilizce (US), İngilizce (UK), İspanyolca (Amerika), İspanyolca (İspanya), Fransızca, İtalyanca, Hollandaca, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Avrupa), İsveççe, Türkçe, Slovence, Fince, Çekçe, Rusça ve Çince.

Eğer Pinterest’i Türkçe olarak kullanmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Sağ üstten profil resminize tıklayın, açılır menüden “Settings” kısmına tıklayın. Karşınıza gelen sayfada “Language” kısmını göreceksiniz. Oradan Türkçe dil seçeneği seçtikten sonra yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

2010 yılında kullanıma sunulan ve kısa bir süre içerisinde yaklaşık olarak 70 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Pinterest, Türkçe dil seçeneğinin de eklenmesi ile Türkiye’de daha fazla kullanıcıyı kendisine çekmeye başlayacaktır.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler