AnasayfaTeknolojiKanada'dan Sonra ABD'ye de Bitcoin ATM'leri Geliyor

Kanada’dan Sonra ABD’ye de Bitcoin ATM’leri Geliyor

Yaklaşık olarak 4 ay önce Kanada’nın Vancouver şehrine getirilen dünyanın ilk Bitcoin ATM’leri şimdi de ABD’nin Seattle ve Austin şehirlerine geliyor.

Son zamanlarda oldukça konuşulan internetin para birimi Bitcoin’ler, popülaritesini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Son olarak ise kullanıma açılan ve açılmaya devam eden Bitcoin ATM‘leri konuşulmaya başlandı.

İlk olarak 4 ay önce Kanada’nın Vancouver şehrinde kullanıma sunulan Bitcoin ATM’leri şimdi ise ABD’nin Seattle ve Austin şehirlerinde kullanıma sunulacak. Vancouver için Bitcoin ATM’leri üreten Robocoin, şimdi ise ABD için ATM üretmeye başladı.

Standart ATM’lerden farklı olarak, Robocoin tarafından üretilen Bitcoin ATM’lerinde pasaport ve ehliyet tarama gibi ekstra güvenlik teknolojileri bulunuyor. Bir tane Bitcoin ATM’sinin maliyeti ise 19,000 dolar.

Robocoin
Robocoin

Vancouver şehrine Bitcoin ATM’lerini getiren Bitcoiniacs şirketinin bu ATM’ler üzerinden ilk ay 900,000 dolarlık gelir elde ettiği biliniyor. Ancak Seattle ve Austin şehirlerine getirilen ATM’ler, Bitcoiniacs şirketi tarafından yönetilmeyecek. Hangi şirket tarafından yönetileceği ise henüz bilinmiyor. Ancak Bitcoiniacs tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin Londra ve Singapur’a da Bitcoin ATM’lerini getireceği belirtildi.

Robocoin’in önümüzdeki haftalar için yaptığı planlar arasında ise Vancouver, Seattle ve Austin şehirlerinin yanı sıra Asya ülkeleri de olacak. Yani Bitcoin ATM’lerini önümüzdeki haftalarda Asya ülkelerinde de görmeye başlayacağız.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler