AnasayfaHaberlerGoogle'ın Kod Barındırma Servisi Google Code Kapanıyor

Google’ın Kod Barındırma Servisi Google Code Kapanıyor

Geliştiricilerin projelerini barındırmak için kullandığı Google Code servisi 25 Ocak 2016 tarihinde kapatılacak.

İlk olarak 2006 yılında kullanıma sunulan ve o tarihten itibaren birçok geliştiricinin projesini barındırdığı bir alan olarak kullanılan Google Code kapatılmaya hazırlanıyor. Servis tam olarak 25 Ocak 2016 tarihinde kapatılacak.

Google tarafından yapıla duyuruya göre 12 Mart 2015 tarihiyle birlikte artık servis üzerinden yeni projeler oluşturulamayacak. 24 Ağustos 2015 tarihinden sonra da platformda sadece okumak için kullanılabilecek, yani yazma işlevi pasif hale getirilecek. 25 Ocak 2016 tarihinde ise platform tamamen kapatılmış olacak.

Google Code
Google Code

Kapatılma tarihine kadar serviste projesi bulunan kişiler için de önerilerde bulunan Google, hali hazırda bulunan projelerini GitHub, Bitbucket ve SourceForge gibi servislere taşıyabileceklerini vurguladı. Ayrıca GitHub Export Tool aracı ile de projelerini kolay bir şekilde GitHub’a aktarabileceklerini belirtti.

[vc_button title=”Google, Chrome Experiment #1000’i Duyurdu” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-chrome-experiment-1000″]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler