AnasayfaSosyal MedyaGoogle - Twitter İşbirliği Söylentileri Doğrulandı

Google – Twitter İşbirliği Söylentileri Doğrulandı

Arama sonuçlarında tweetleri gösterme ile ilgili olarak Google ile Twitter arasında bir anlaşma olacağı söylentileri resmi olarak doğrulandı.

Google ile Twitter arasında bir işbirliği sağlanacağı ile ilgili söylentileri sizlerle paylaşmıştık. Buna göre arama devi Google, artık tweetleri de arama sonuçlarında göstermeye başlayacaktı. Şimdi de Twitter’ın CEO’su Dick Costolo bu söylentileri doğruladı.

Twitter’ın 2014’ün son çeyreği açıklandığı esnada Dick Costolo da, ilk olarak Bloomberg tarafından ortaya atılan söylentiler ile ilgili olarak beklenen açıklamayı yaptı ve ortaya çıkan bu iddiaları doğruladı. Konu ile ilgili olarak başka bir ayrıntı ise verilmedi.

Google - Twitter
Google – Twitter

Anlaşmanın ardından Google, atılan tweetleri arama sonuçlarında gerçek-zamanlı olarak göstermeye başlayacak. Böylece Twitter’ın kullanıcı kitlesini ve dolaylı olarak gelirini arttırması beklenirken; Google’ın da ilk defa %75’in altına düşen ABD’deki pazar payını tekrar arttırması tahmin ediliyor.

Tweetlerin arama sonuçlarında yer alması; her iki şirkete de fayda sağlayacağı düşünülürken; bu gelişmenin kullanıcı deneyimini nasıl etkileyeceğini ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler