AnasayfaHaberlerGoogle, Siber Güvenlik Firması Spider.io'yu Satın Aldı

Google, Siber Güvenlik Firması Spider.io’yu Satın Aldı

Google, online reklamcılıkta yapılan sahtekarlıklar ile mücadele etmek için siber güvenlik firması Spider.io’yu satın aldığını duyurdu.

Google, online reklamcılıkta yapılan dolandırıcılık, sahtekarlık vb gibi hareketler ile mücadele etmek için Londra merkezli siber güvenlik firması Spider.io’yu satın aldığını duyurdu. Satın alma detayları ise açıklanmadı. Ancak Google, yaptığı açıklamada Spider.io’nun ait tespit etme sistemini kullanarak görüntülemeye dayalı reklamlar ve video reklamlar gibi online reklamları geliştireceğini belirtti.

Konu ile ilgili olarak Google’ın görüntülü reklamlardan sorumlu başkan yardımcısı Neal Mohan, ürünlere Spider.io‘nun uzmanlığını da dahil ederek, sorunları çözme ve tüm dijital ekosistemi geliştirme adına çaba göstereceklerini belirtti.

Spider.io + Google
Spider.io + Google

Kısacası Google, görüntülü reklamlardaki sahte (bot) tıklamalar gibi belirli sistemler ile yapılan sahtekarlıkları artık Spider.io’nun tespit etme sistemi ile minimuma indirmeye çalışacak. Böylece Google reklamverenler için daha temiz ve daha güçlü reklam sonuçları ortaya koymuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler