AnasayfaHaberlerGoogle+'ta Artık İstediğiniz Rumuzu Alabilirsiniz

Google+’ta Artık İstediğiniz Rumuzu Alabilirsiniz

Bir zamanlar Google+ dan kendi isim ve soy isminizle bile istediğiniz şekilde kullanıcı adı alamazken artık rumuz bile kullanabilirsiniz.

Sosyal ağların hayatımıza girmesiyle insanlar kendi yarattıkları profillerinde arkadaşlarına, yakın çevrelerine hatta hiç tanımadıklarına bile özel hayatlarını paylaşma imkanı sundu. Aynı şekilde Twitter gibi mecralarda gerçek kişi olmadan da milyonlarca takipçi elde etme imkanı verdi. Her ne kadar gerçek isimlerle hesaplar kullanılsa da fenomen olarak adlandırdığımız milyonlarca takipçisi olan ve çeşitli rumuzlar kullanan insan sayısı da bir hayli fazla.

Her işe olduğu gibi sosyal ağlarla da ilgilenen Google’da kendi ağını yaratarak Google+ adını verdi. Google+ kullanıma açıldığı günden bu yana hiç şüphesiz istenen başarıyı elde edemedi. İlk davetiyelerin internet profesyonellerine gönderilmesi ve beklentinin artmasıyla hali hazırda bekleyen kullanıcılar kendilerine Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal ağlardan farklı olarak ne sunacağını merakla beklediler. Beklentiler karşılanmayınca da Google ne yazık ki bu yarışda geride kaldı.

Google+ Rumuz
Google+ Rumuz

Google+’da rumuz dönemi

Daha öncelerde Google+’dan Google.com/+kullanıcıadı şeklinde özel URL’ler alınıyordu. Google size en uygun alan adını öneriyordu ve ister beğenin ister beğenmeyin çok fazla alternatif yoktu. Gerçek kişi olduğunuzu mutlaka ispatlamanız gereken bir kullanıcı adınız olmak zorundaydı. Zaten sizin önerdiklerinizi de Google beğenmezdi. Yani öyle URL almak kolay değildi! Bundan böyle, muhtemelen aktif kullanıcı sayısını arttırmak amaçlı, Google+ hesabınızda eskiden çokca kullanılan farklı rumuzlara sahip profilleri görebilmek mümkün olacak. Google+ Hesap Ayarları sayfasına girip, iletişim bilgilerinizi düzenleme seçeneğine girdiğinizde, seçtiğiniz rumuzu varsayılan isim olarak ayarlayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler