AnasayfaHaberlerGoogle+'tan Yeni Fotoğraf Düzenleme Aracı

Google+’tan Yeni Fotoğraf Düzenleme Aracı

Artık ekstra bir fotoğraf düzenleme programına gerek duymadan, Google+’ın yeni fotoğraf düzenleme aracı ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

Google, kendi sosyal paylaşım platformu Google+ için geçtiğimiz günlerde duyurduğu embed özelliği ve yeni yazarlık entegrasyonu özelliklerinden sonra şimdi ise yeni fotoğraf düzenleme aracı ile yeniliklerine devam ediyor.

Google+ Resim Düzenleme Aracı
Google+ Resim Düzenleme Aracı

Artık kullanıcılar Google+’ta paylaşmak istediği bir fotoğrafı herhangi bir ekstra fotoğraf düzenleme aracına gerek duymadan, Google+ içinde varolan fotoğraf düzenleme aracı ile fotoğraflarını düzenleyebilecek.

Google, 2012 yılında fotoğraf düzenleme uygulaması olan Snapseed‘i satın almıştı. Bunun üzerine Google+’ın iOS ve Android uygulamalarında Snapseed’i kullanmaya başlamıştı. Artık Google+’ın bu yeni özelliği, uygulamalarla sınırlı kalmayıp, web üzerinde kullanabilmek için Chrome tarayıcısına da geliyor.

Yeni fotoğraf düzenleme aracı kullanıcıya iki farklı düzenleme seçeneği sunuyor. Otomatik ve manuel düzenleme. Fotoğraf düzenleme konusunda tecrübesiz olanlar otomatik düzenleme seçeneği ile düzenleme yapabiliyorken; kendi düzenlemelerini yapmak isteyen kullanıcılar da ışık, gölge veya Instagram‘daki fotoğraf filtreleme gibi düzenlemeleri manuel olarak yapabilecekler.

Sadece Chrome üzerinde kullanılabilecek olan ve şu anda herkes tarafından kullanılabilir olmayan bu yeni özelliği, önümüzdeki günlerde deneyerek ne derece kullanışlı olduğunu hep birlikte göreceğiz.

Aşağıdan bu yeni fotoğraf düzenleme aracının tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler