AnasayfaHaberlerGoogle'dan Yeni Bir İnteraktif Etkinlik Uygulaması Geliyor

Google’dan Yeni Bir İnteraktif Etkinlik Uygulaması Geliyor

Google, yanlışlıkla Google Play’e koyduğu düşünülen Interactive Events uygulaması ile etkinlikler konusunda kullanıcılara farklı bir deneyim sağlayacak gibi görünüyor.

Google yanlışlıkla Google Play’e yeni bir uygulama olan Interactive Events uygulamasını yükledi. Kullanıcıların etkinlikleri yönetebilmesini sağlayan uygulama farklı bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Ancak işin ilginç tarafı; uygulamayı yükleyenlerin karşısına “Bu Interactive Events uygulamasının gizli bir versiyonudur, Google çalışanları dışında kimseye göstermeyin” şeklinde bir uyarı çıktı. Yani çıkan uyarı, bariz bir şekilde Google’ın bu uygulamayı yanlışlıkla mağazaya yüklediğini gösteriyor.

İlk olarak Phandroid tarafından afişe edilen Interactive Events uygulaması, daha sonra Google Play’den kaldırılmış olsa da an itibariyle tekrar mağazaya yüklenmiş durumda (bkz). Ancak uygulama henüz kullanılabilecek düzeyde değil. Material Design standardı ile tasarlanan uygulamayı açtığınızda çıkan uyarının ardından karşınıza “SCAN” ve “TYPE” olarak iki farklı seçenek çıkıyor.

Kendi aldığımız ekran görüntülerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. (Büyütmek için üzerine tıklayın)

Google Interactive Events uygulaması
Google Interactive Events uygulaması

SCAN butonuna bastığınızda karşınıza QR kod okuyucu açılıyor (eğer yüklü değilse önce yüklemenizi istiyor) ve etkinliğe ait kodu bu kameradan okutmanız isteniyor.

TYPE butonuna bastığınızda ise sizden bir doğrulama kodu isteniyor. Kodu girdiğinizde ise (muhtemelen) erişim sağlamış olduğunuz etkinlik ile ilgili detaylar çıkıyor.

Phandroid tarafından alınan diğer ekran görüntülerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. (Büyütmek için üzerine tıklayın)

Google Interactive Events uygulaması
Google Interactive Events uygulaması

Konu ile ilgili olarak Google tarafından yapılan henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Uygulamanın tam olarak nasıl özelliklere sahip olduğunu, kullanıcıya ne gibi avantajlar sunacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte görmüş olacağız.

Gelişmeler oldukça yazıyı güncellemeye devam edeceğiz.

Interactive Events | Google Play

KAYNAKPHANDROID

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler