AnasayfaHaberlerGoogle, Hükümetin YouTube İçeriklerini Kaldırma Talebini Reddetti

Google, Hükümetin YouTube İçeriklerini Kaldırma Talebini Reddetti

Google, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve birçok bakana ait olduğu ileri sürülen ses kayıtlarının YouTube’dan kaldırma talebini geri çevirdi.

T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, aralarında birçok bakan ve iş adamlarının da bulunduğu iddia edilen ses kayıtları için hükümet Google’a bu videoların kaldırılması ile ilgili taleplerini iletti. Ancak WSJ’nin haberine göre Google, YouTube’daki ilgili videoları kaldırmanın kanunen uygun olmadığını açıkladı.

Habere göre hükümet birkaç haftadır bu videolarla ilgili Google’a kaldırma talebinde bulunuyordu. Google ise konu ile ilgili ilk defa bir açıklama yapmış oldu.

YouTube sansürü
YouTube sansürü

Daha önce Twitter’dan da birçok kez veri talebinde bulunan hükümet Twitter tarafından yasal bir durum söz konusu olmadığı için reddedilmişti. Bunun üzerine TİB tarafından Twitter’a erişim engellenmişti. Şimdi ise Google tarafından gelen red, YouTube’un da Twitter gibi kapatılacağının sinyallerini veriyor. Hatta sosyalmedya.co’nun TİB kanadından aldığı bir bilgiye göre daha önce de TİB’in YouTube‘un kapatılması için gereken mahkeme kararlarını elinde tuttuğu belirtilmişti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler