AnasayfaHaberlerGoogle Hasta İle Doktoru Canlı Video Üzerinden Buluşturacak

Google Hasta İle Doktoru Canlı Video Üzerinden Buluşturacak

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni servis, kişilerin hastalıkları ile ilgili sorularını canlı video üzerinden ilgili doktorlara sorabilmesini sağlıyor.

İnternet insanların hayatlarını kolaylaştırma konusunda çağımızın en büyük icadı olarak kabul ediliyor. Ancak konu sağlık ile ilgili çözümlere gelince çok da faydalı olduğunu söylemeyiz. Ancak Google‘ın şu anda testlerini sürdürdüğü yeni servisi, bu duruma bir çözüm getirecek gibi gözüküyor. Buna göre hastalar doktorlar ile canlı video görüşmesi yaparak hastalıkları ile ilgili sorularına birinci ağızdan cevap bulabilecekler.

Yeni servis ilk olarak bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsü ile duyuruldu. Ardından konu ile ilgili Engadget sitesinde söylentileri doğrulayan Google, Gizmodo sitesinin kendisi ile irtibata geçmesi ile de küçük bir açıklama yayınladı.

Ekran görüntüsü: jasonahoule (Reddit)
Ekran görüntüsü: jasonahoule (Reddit)

Gizmodo’ya yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

[quote_box_center]Bizim amacımız, sağlık ile ilgili temel bilgiler (kondisyon, unutkanlık, gıda zehirlenmesi vs) için arama yaptığınızda size en faydalı sonucu sunabilmektir. İnsanlara faydalı olup olmayacağını görebilmek içinse bu yeni özelliği test ediyoruz.[/quote_box_center]

Söylentilere göre yeni özellik, uzmanların yardıma ihtiyaç duyanlar ile canlı video üzerinden görüşmesine imkan sağlayan Google Helpouts servisi altında kullanılabilecek.

Yeni servis ile ilgili daha fazla bir detay şu an için bulunmasa da, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler