AnasayfaHaberlerGoogle'dan Öğrenciler İçin Sanal Gezi Hizmeti: Connected Classrooms

Google’dan Öğrenciler İçin Sanal Gezi Hizmeti: Connected Classrooms

Google, yeni hizmete sunduğu Connected Classrooms servisi ile öğrencilere Hangouts üzerinden sanal gezi imkanı sunacak.

Google’ın dün resmi blogu üzerinden duyurduğu Connected Classrooms hizmeti, öğrenciler için oldukça öğretici ve bir o kadar eğitici olacak. Ayrıca öğretmenlere de büyük bir kolaylık sağlamış olacak. Öğretmenlerin vasıtasıyla Hangouts on Air (canlı video görüşmesi) üzerinden ilgili yerlere canlı olarak bağlanacak olan öğrenciler, sınıflarında oturarak sanal gezi yapmış olacaklar.

Google’ın belirlediği gezi takvimine göre, öğretmenler kendilerine uygun olan gezileri seçecek ve bu gezileri öğrencilerine izleterek onlara gidemedikleri yerleri sanal olarak gezebilmelerini sağlamış olacak. Hayvanat bahçesi, müze, akvaryum gezileri vs gibi eğlenceli ve öğretici etkinliklerin bulunduğu takvimde öğretmenler dilediklerini seçerek öğrencilerine izletebilecek. Bunun içinse öğretmenlerin sadece gezi grubuna kayıt olması gerekiyor. Kayıt olan öğretmenler, site üzerinden geçmiş ve gelecek olan gezi etkinliklerini takip edebilecek ve istediklerine kayıt olabilecekler.

Connected Classrooms hizmeti ile öğretmenlere yeni bir öğretme tekniği sunan Google, öğrencilerin gidemedikleri yeni yerleri keşfetmelerini sağlarken, Google+‘ın da daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamış olacak.

Google tarafından Connected Classrooms hizmeti için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için buradaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler