AnasayfaHaberlerGoogle'dan Ücretsiz Çevrimdışı Geliştirici Kiti

Google’dan Ücretsiz Çevrimdışı Geliştirici Kiti

Google, internet erişiminin olmadığı veya yavaş olduğu bölgelerde, çevrimdışı olarak kullanılması amacıyla yeni Çevrimdışı Geliştirici Kiti’ni duyurdu.

Geliştiricilerine önem verdiğini her zaman ispatlayan Google, şimdi de internet bağlantısı ile sıkıntı yaşayan bölgelerdeki geliştiricilere yardım etmek istiyor. İnternet erişiminde güçlük çeken geliştiriciler, Google’ın hazırladığı Çevrimdışı Geliştirici Kiti (Offline Developer Kit) ile çevrimdışı olarak da Geliştirici Kiti’ndeki dosyalara erişebilecek.

Çevrimdışı Geliştirici Kiti ile, düşük internet hızına sahip geliştiricilerin artık SDK’ları, videoları ve dökümanları indirmek için çaba sarfetmesine gerek kalmayacak. Hazırlanan DVD paketi sayesinde geliştiriciler çevrimdışı (offline) olarak da bu materyallere ulaşabilecek.

Henüz pilot olarak sunulan proje için, Google Geliştirici Grupları (Google Developers Groups) üzerinden Sahra altı Afrika, Hindistan ve Bangladeş’te şimdiye kadar 2000 geliştirici kiti dağıtımı yapıldığını belirten Google, bu kite sahip olan geliştiricilerin, ihtiyacı olan Google SDK’larına, geliştirici videolarına ve dökümanlarına artık çevrimdışı olarak erişebildiklerini de ifade etti.

Google Çevrimdışı Geliştirici Kiti
Google Çevrimdışı Geliştirici Kiti

4 DVD’den (ve sınırlı sayıda flash bellekten) oluşan Çevrimdışı Geliştirici Kiti’nde ise şunlar yer alıyor:

Projeye dahil olmak için buradaki pilot bölgelerden birini seçerek (Türkiye’de İstanbul, Ankara, Eskişehir ve Konya bulunuyor) Google Developers Groups üzerinden iletişime geçebilir veya konu ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak için buradaki adrese bir göz atabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler