AnasayfaHaberlerGoogle Bilgi Grafiğinde Artık Oyunlar da Yer Alacak

Google Bilgi Grafiğinde Artık Oyunlar da Yer Alacak

Google’ın arama sonuçlarında yer alan bilgi grafiğinde artık oyunlar ile ilgili ayrıntılar da yer alacak.

Google’da popüler kişileri, kitapları, filmleri aradığınızda sağ tarafta yer alan bir açıklama ekranı görmüşsünüzdür. Bilgi Grafiği denilen o alanda artık popüler oyunlar ile ilgili bilgiler de yer alacak.

Yeni eklenen özellik ile oyunları da kapsayan Bilgi Grafiği artık popüler oyunlar ile ilgili oyun açıklaması, oyun fotoğrafları, çıkış tarihi, oyun serileri, oyun puanlaması  vs gibi bilgileri gösterecek. Örneğin Google’da “Far Cry 4” şeklinde bir arama yaptığımızda aşağıdaki gibi bir sonuç ile karşılaşacağız.

Google Bilgi Grafiği oyunlar
Google Bilgi Grafiği oyunlar

Bu yeni özellik ile kullanıcılar oyunlar ile ilgili çeşitli bilgileri tek ekrandan görerek ekstra arama yapma zahmetinden kurtulmuş olacak. Ayrıca oyunlar ile ilgili Bilgi Grafiği Android cihazlarda sesli olarak yapılan aramalarda da sonuçlarda gözükecek.

Özellik şimdilik Kuzey Amerika ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı Avrupa ülkelerinde kullanılabilir durumda. Önümüzdeki günlerde ise diğer ülkelerde kullanılabilir olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler