AnasayfaSosyal MedyaFacebook, Video-İçi Eylem Çağrısı (CTA) Butonlarını Test Ediyor

Facebook, Video-İçi Eylem Çağrısı (CTA) Butonlarını Test Ediyor

Söylentilere göre Facebook, video reklamlarda çeşitli yönlendirmeler yapılabilen yeni video-içi Eylem Çağrısı butonlarını test ediyor.

Bildiğiniz üzere Facebook sayfalarında ve çeşitli reklam türlerinde kullanılabilen Eylem Çağrısı butonları (Call to Action, CTA), kullanıcıları istenilen adrese kolay bir şekilde yönlendirme konusunda sayfa sahiplerine ve reklamverenlere fayda sağlıyor. Şimdi ise Facebook, bu özelliğini video reklamlara getirecek gibi görünüyor.

İlk olarak Matteo Gamba adındaki bir kullanıcının farkettiği yeni özellik, alınan ekran görüntüsüyle de ortaya çıkmış oldu. Buna göre üzerinde “Siteye gitmek için tıklayın” yazan bir buton video reklamın üzerinde beliriyor ve video oynatılırken de gözükmeye devam ediyor. Bu tarz bir ifadenin daha önce video reklamlarda olmaması, akıllara yeni bir CTA özelliğinin gelip gelmeyeceğini getiriyor.

Facebook Video CTA

Özellikle son zamanlarda video konusunda yaptığı çalışmalara yoğun bir şekilde devam eden Facebook’un, video reklamlara olan ilgiyi arttırması düşünüldüğünde, reklamlara getirilen bu tarz videoların reklamverenlere fayda sağlayacağını söylemek mümkün.

Sadece video reklamlarda karşılaşıldığı belirtilen yeni CTA butonlarının kullanıma sunulup sunulmayacağı (veya ne zaman aktif edileceği) ise henüz bilinmiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler