AnasayfaSosyal MedyaFacebook'ta Canlı Yayınlara Yeni Özellikler Geliyor

Facebook’ta Canlı Yayınlara Yeni Özellikler Geliyor

Özellikle son yıllarda video konusunda yapılan yenilikler ile adeta kapsamlı bir video platformuna dönüşen Facebook, şimdi de yeni özelliklerin eklendiği Facebook Live özelliğini herkesin kullanımına açarak kullanıcılarına sunduğu fırsatları genişletiyor.

Facebook üzerinden paylaştığı bir gönderide çok yakında herkesin canlı yayın özelliğini kullanabileceğini belirten Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden bir canlı yayın yaparak Facebook Live hakkında merak edilen soruları da cevapladı.

Canlı yayın özelliğini “cepte bir televizyon kamerası taşımak” şeklinde ifade eden Zuckerberg, tüm Facebook kullanıcılarının canlı yayının bu gücünden artık faydalanabileceğini belirtti.

Facebook-Live-canli-yayin-mark-zuckerberg

Canlı yayın özelliğinin herkesin kullanımına sunulmasıyla birlikte Facebook, yeni özelliklerin de servise dahil edildiğini duyurdu. Facebook Live’a gelen yeni özellikler kısaca şöyle:

  • Gruplar ve Etkinlikler için Facebook canlı yayını yapılabilecek,
  • Facebook Live’da daha fazla Facebook Reactions ifadeleri kullanılabilecek,
  • Facebook’ta canlı yayın esnasında yazılan yorumlar, yayın daha sonra izlendiğinde yine canlı yayınmış gibi bir yorum akışına sahip olacak,
  • 5 yeni Live filtresi daha kullanılabilecek (canlı yayın üzerine çizim yapabilme özelliği ise daha sonra eklenecek),
  • Facebook üzerindne canlı yayın yapan kullanıcılar Invite/Davet et butonu üzerinden arkadaşlarını kendi canlı yayınlarını izlemeleri için davet edebilecek,
  • 60’dan fazla ülkede yapılan canlı yayınlara Facebook Live Map (Canlı Yayın Haritası) üzerinden ulaşılabilecek,
  • Facebook canlı yayını yapan Facebook sayfaları için yeni metrikler eklenecek

Facebook-canli-yayin-ozelligi

Periscope ve Snapchat benzeri bazı özellikleri Facebook Live servisine dahil eden Facebook, bu yeni canlı yayın özelliğini önümüzdeki haftalarda tüm iOS ve Android kullanan Facebook kullanıcıları için aktif etmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler