AnasayfaHaberlerChrome Beta İle Auto-Play Özelliğine Sahip Siteler Tespit Edilecek

Chrome Beta İle Auto-Play Özelliğine Sahip Siteler Tespit Edilecek

Chrome Beta güncellemesi ile, açıldığında otomatik olarak video ve ses çalan ya da izinsiz olarak kameranızı kullanan web siteleri tespit edilebilecek.

Buna da bir göz atın: “Google’dan Geliştiriciler İçin Yeni Araç: Chrome Apps Developer Tool”

Bazı web sitelerinde görmüşsünüzdür; siteyi açtığınızda otomatik olarak bir ses, müzik vs çalmaya başlar, yada bir video oynatılmaya başlar. Çoğu kullanıcı için sinir bozucu olan bu auto-play özelliğini kullanan siteler artık Chrome Beta güncellemesi ile tespit edilebilecek.

Google Chrome’un resmi blogunda paylaşılan yazıya göre bu yeni özellik Chrome sekmelerinin sağ tarafında gözükecek olan küçük ikonlar ile kullanılacak. Yani auto-play sistemini kullanan bir web sitesine giriş yaptığınızda Chrome sekmesinin sağ tarafında; bu sitenin otomatik olarak ses çaldığını, video oynattığını yada sizden izinsiz kameranızı çalıştırdığını bildiren ikonlar gözükecek. Bu uyarılara ek olarak bir de Chromecast üzerinden televizyonunuza erişim sağlayan siteler de tespit edilecek.

chrome-beta-auto-play
chrome-beta-auto-play

Chrome Beta ile gelen bu yeni özelliğin yanında bir de Chrome Uygulama Başlatıcı için güncelleme geldi. Windows 8 kullanıcıları için yeni Chrome Uygulama Başlatıcı’sı artık Windows 8 ortamında “Metro” arayüzü ile entegre edilmiş olacak.

chrome-beta-win-8-metro
chrome-beta-win-8-metro

Son olarak Chrome Beta güncellemesi ile kötü amaçlı yazılımlar otomatik olarak engellenecek ve zararlı web sitelerine giriş yapan kullanıcılar Chrome tarafından uyarı alacak.

chrome-beta-uyarı
chrome-beta-uyarı

Chrome Beta’yı indirip denemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler