AnasayfaBilimZihin Gücü İle Google Glass'ınızı Yönetin

Zihin Gücü İle Google Glass’ınızı Yönetin

İngiliz yazımcılar tarafından geliştirilen bir uygulama sayesinde Google Glass’ı düşünce gücüyle yönetebilmek mümkün hale geliyor.

Google Glass şu anki giyilebilir teknoloji ürünlerinin şüphesiz en önemli parçası. Sadece dokunma ve ses komutlarıyla çalışan Google Glass; İngiltere’de The Place adıyla bilinen bir grup yazılımcı tarafından geliştirilen açık kaynaklı MindRDR adını verdikleri uygulama sayesinde artık düşünce gücüyle de yönetilebilecek.

MindRDR
MindRDR

MindRDR uygulamasının yaptığı şey aslında köprü görevi görmek. Peki nasıl? Bu uygulamanın aktif olabilmesi için Google Glass’ınızla beraber EEG (Elektroensefalografi ya da EEGbeyin dalgaları aktivitesinin elektriksel yöntemle izlenmesini ölçen yöntemdir) özellikli bir biyosensör ya da kulaklık kullanmanız gerekiyor. MindRDR sayesinde beyin dalgalarıyla gelen sinyaller köprü uygulamamız sayesinde Google Glass’a komut olarak aktarılıyor. Böylece geriye sadece düşünce gücüyle çektiğiniz fotoğrafları sosyal platformlara aktarmak kalıyor.

KAYNAKCTV News

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler