AnasayfaHaberlerYandex'ten Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılına Özel Tasarım

Yandex’ten Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılına Özel Tasarım

Türkiye’de en çok kullanılan 2. arama motoru olan Yandex, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılına özel olarak anasayfa tasarımını değiştirdi.

Özel günler için özel tasarımlara yer veren Yandex, 18 Mart 2015 Çanakkale Zaferi’nin 100. yılına özel olarak anasayfa tasarımını baştan aşağı yeniledi. Bunun gibi özel günler için özel doodle’lar hazırlayan Google ise bu yıl herhangi bir değişiklik yapmadı.

Bugüne özel olarak arkaplan tasarımını değiştiren Yandex, Çanakkale Savaşı’nı anlatan görseller ile anasayfasında interaktif bir arkaplan tasarımı aktif etti. Fare imlecinin (yukarı – aşağı) hareketi ile bir 3 boyutlu izlenim yaratan arkaplan oldukça hoş görünüyor.

Yandex Çanakkale 18 Mart 2015
Yandex Çanakkale 18 Mart 2015

Yandex’in anasayfasında ayrıca Necmettin Halil Onan’ın Çanakkale Savaşı’nı konu edinen “Bir Yolcu’ya” şiirindeki ünlü “Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.” dizelerine yer verildi.

Birçok özel gün için yeni doodle’lar tasarlayan Google’ın ise; Türk Tarihi’nde çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı için neden bir doodle tasarlamadığı merak konusu.

WebMasto olarak biz de; Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler