AnasayfaHaberlerWordPress JetPack 3.0 Yayınlandı

WordPress JetPack 3.0 Yayınlandı

Yeni arayüz, kolay modül yönetimi, site doğrulama, Twitter Open Graph desteği ve daha birçok yeni özellik ile Jetpack 3.0 yayınlandı.

WordPress‘in en kapsamlı eklentilerinden biri olan JetPack, birçok yeni özelliği barındıran 3.0 sürümü ile kullanıma sunuldu. Yeni sürümde sade ve kullanımı kolay yeni bir arayüzden, Twitter Open Graph desteğine kadar birçok yeni özellik bulunuyor.

JetPack 3.0 sürümü ile gelen yenilikler arasında en çok, sadeleştirilmiş ve kullanıcı dostu yeni arayüz dikkat çekiyor. Yönetim paneli üzerinden JetPack yönetim sayfasına tıklandığında 33 farklı modül öne çıkartılıyor ve bu modüller En yeni, Kategori ve Alfabetik olarak sıralanabiliyor.

JetPack 3.0
JetPack 3.0

Modül yönetimi için yeni Ayarlar sayfası

JetPack’in 3.0 sürümü ile gelen yenilikler arasında kullanıcıya en fazla faydası dokunacak özelliklerden biri de yeni Ayarlar sayfası. Artık kullanıcılar JetPack modüllerini eskisine göre çok daha kolay bir şekilde yönetebilecekler. Yeni Ayarlar sayfasına göre artık kolay ve hızlı bir şekilde modüllerin aktif – pasif durumu görülebilecek, yönetilebilecek ve modüller buna göre sıralanabilecek.

JetPack 3.0
JetPack 3.0

Site Verification (Site Doğrulama) modülü

Yeni sürümle birlikte JetPack koleksiyonuna eklenen son modül Site Verification modülü olarak göze çarpıyor. Etkinleştirilmesinin ardından Araçlar sayfasından ulaşılabilen Site Verification modülünde (Web Site Doğrulama Hizmetleri olarak geçiyor), Google WebMaster Tools, Bing Webmaster Center ve Pinterest için verilen doğrulama (meta) kodları ile site doğrulaması yapılabiliyor.

JetPack 3.0
JetPack 3.0

Twitter Open Graph Desteği (Twitter Cards)

JetPack 3.0 sürümü Twitter Open Graph desteği ile birlikte geliyor. Bu da artık sitelerin otomatik olarak Twitter Cards için uygun hale gelmesi anlamına geliyor. Dezavantajı ise hazır olarak gelen meta etiketlerinde site sahibi olarak JetPack’in gösterilmesi. Bunu kendi Twitter kullanıcı adı ile düzeltmek içinse ilgili dosyada küçük bir düzenleme yapmak yeterli. Çözüm için Kopepasah adlı geliştiricinin paylaştığı buradaki yazıya bir göz atabilirsiniz.

Diğer yenilikler

JetPack 3.0 sürümü ile birlikte gelen yukarıdaki yeniliklerin yanı sıra; Google+ Authorship bannerını gizleme seçeneği, paylaşım modülüne yeni bir görünüm, Open Graph etiketleri için belirtilen görsellere filtreleme seçeneği, genel hata düzeltmeleri ve daha birçok yenilik de eklenmiş durumda.

Eklentiyi indirmek için | JetPack for WordPress

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler