AnasayfaHaberlerWindows İçin Facebook Messenger Uygulaması Kaldırılıyor

Windows İçin Facebook Messenger Uygulaması Kaldırılıyor

Facebook’un Windows platformlar için sunduğu Facebook Messenger uygulaması 3 Mart 2014 tarihinden itibaren artık kullanılamayacak.

Facebook’un Windows platformlar için kullanıcılarına sunduğu Facebook Messenger mesajlaşma uygulaması önümüzdeki hafta kapatılıyor. Konu ile ilgili olarak herhangi detaylı bir açıklama yapmayan Facebook, Windows için bu desteği 3 Mart 2014 tarihinde keseceğini belirtti.

3 Mart 2014 tarihinden itibaren uygulamanın artık çalışmayacağını belirten Facebook, duyuruyu ise aşağıda görüldüğü gibi uygulama üzerinden yaptı.

Facebook Messenger - Windows
Facebook Messenger – Windows

Duyurunun tam metni:

[quote_box_center]Üzgünüz, ancak Windows için Facebook Messenger artık desteklenmemektedir ve 3 Mart 2014’ten itibaren çalışmayacaktır.

Messenger’ı kullanarak arkadaşlarınla iletişim kurduğun için teşekkür ederiz ve http://www.facebook.com adresinde sohbet etmeye ve tüm mesajlarını görmeye devam edebileceğini bildiğinden emin olmak istiyoruz. Daha fazla bilgi al[/quote_box_center]

Duyuruda belirtilen “Daha fazla bilgi al” bağlantısına tıklandığında ise Facebook Yardım sayfasının Mesajlaşma bölümüne gidiyor. Yani konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklama sayfasına yönlendirilmiyor. Sayfada bulunan konulardan Facebook Messenger ile ilgili tek konu ise Facebook Messenger’ın Windows veya Firefox’tan kaldırmak.

İlk olarak 2012 yılının Mart ayında (tam sürüm olarak) kullanıma sunulan Windows için Facebook Messenger uygulaması böylece 3 Mart 2014 tarihinden itibaren 2 yıllık hayatına son vermiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler