AnasayfaHaberlerWikipedia'ya "Taslak" Özelliği Geldi

Wikipedia’ya “Taslak” Özelliği Geldi

Popüler bilgi kaynağı Wikipedia, yazarların kullanabileceği yeni “taslak” özelliğini duyurdu.

Dünyanın en büyük ansiklopedisi Wikipedia (Vikipedi), yazarlar için çıkardığı yeni “taslak (draft)” özelliğini resmi blogu üzerinden duyurdu. Buna göre Wikipedia yazarları, artık yazılarını yayınlamadan önce taslak olarak kaydedebilecek.

Daha önce Wikipedia yazarlarının oluşturdukları içerikler “Kaydet” butonuna bastıktan hemen sonra yayınlanıyordu. Ancak yeni özellik ile yazarlar yazılarını taslak olarak kaydederek daha sonra tekrar düzenleyebilecekler.

Buna da bir göz atın >> “Author Rank Aracı İle Yazarlık Derecenizi Ölçün

İlk olarak İngilizce Wikipedia için kullanılabilecek olan bu özellik, kayıtlı veya kayıtsız tüm kullanıcılar için geçerli olacak.

Wikipedia’nın açıkladığı istatistiklere göre, yeni yazarların oluşturduğu içeriklerin %80‘i daha sonradan siliniyor. Dolayısıyla Wikipedia yeni taslak özelliği ile yazarların oluşturdukları içerikleri tekrar tekrar gözden geçirmesiyle bu sorunun bir parça önüne geçmiş olacak.

Yeni taslak özelliğinin şimdilik temel özelliklere sahip olduğunu belirten Wikipedia, önümüzdeki günlerde de daha fazla dil seçeneği ve daha fazla taslak özellikleri ekleyeceklerini de belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler