AnasayfaİnternetWikiGalaxy İle Wikipedia'yı 3D Olarak Keşfedin

WikiGalaxy İle Wikipedia’yı 3D Olarak Keşfedin

Dünyanın en büyük çevrimiçi kütüphanesi olan Wikipedia’yı daha önce hiç böyle görmediniz.

Herkesin katkı sağlayabildiği çevrimiçi özgür ansiklopedi Wikipedia, 3 boyutlu bir gökada formatına dönüştürülürse nasıl olurdu diye hiç düşündünüz mü? Bunu düşünen ve bu soruya cevap bulan Fransız bilgisayar mühendisliği öğrencisi Owen Cornec, WikiGalaxy adını verdiği bu ilginç çalışmayla başarılı bir projeyi hayata geçirdi.

WikiGalaxy’de makaleleri tam ekran okuma ve araştırma fırsatı bulurken; siyah fonda gözüken yıldız bilgi kümeciklerinin birbirleriyle olan bağlantılarını da görme imkanı buluyorsunuz. Böylece 3 boyutlu ve etkileşimli tam ekran bir görüntü içinde bilgiye erişebiliyorsunuz.

WikiGalaxy
WikiGalaxy

WikiGalaxy kullanıcılara; gökadada yer alan bütün makalelerin standart web formatının dışında bir sunumunu sağlıyor. Aynı zamanda WikiGalaxy böylece alışılagelmiş formatın dışına çıkarak hem değişik bir kullanım sağlıyor hem de kullanıcının ilgisini çekiyor.

WikiGalaxy ile 3 boyutlu bilgi yolculuğuna çıkmak için http://wiki.polyfra.me adresini ziyaret edebilirsiniz.

[vc_button title=”3200 MP’lik Kamera Evrenin İnteraktif 3D Haritasını Çıkaracak” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/3200-mplik-kamera-evrenin-interaktif-3d-haritasini-cikaracak”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler