AnasayfaHaberlerVine'a Dışarıdan Video Yükleme Özelliği Geldi

Vine’a Dışarıdan Video Yükleme Özelliği Geldi

Popüler video paylaşım platformu Vine nihayet beklenen özelliği duyurdu. Artık Vine’a harici videolar da yüklenebilecek.

Popüler 6-saniyelik video paylaşım platformu Vine, Instagram’da hali hazırda olan harici olarak telefonda kayıtlı olan videoları yükleme özelliğine kavuştu. Neredeyse tüm Vine kullanıcılar tarafından beklenen bu özellik -biraz gecikmiş olsa da- artık Vine’da kullanılabilecek.

Buna da bir göz atın >> Vine’da En Çok Takip Edilen 30 Hesap

Daha önce sadece Vine uygulaması üzerinden 6 saniyelik videolar çekip paylaşım yapabilen kullanıcılar, artık buna ihtiyaç duymayacak. Kullanıcılar telefon üzerindeki hali hazırda bulunan kayıtlı videoları artık Vine üzerinde düzenleyip paylaşabilecekler.

Vine dışarıdan video yükleme özelliği
Vine dışarıdan video yükleme özelliği

Telefon galerisindeki videoları içe aktarma özelliği ile birlikte Vine’a konu ile ilgili olarak çeşitli bazı özellikler de eklendi. Buna göre yüklenecek olan video üzerinde, bölümler halinde çoğaltma, silme veya sesi iptal etme gibi düzenlemeler yapılabilecek. Ayrıca düzenleme işlemi bittikten sonra paylaşmadan videonun önizlemesi de yapılabilecek.

Şimdilik sadece iOS cihazlarda kullanılabilecek olan bu özellik, ilerleyen zamanlarda Android cihazlarda da kullanılabilir hale gelecek.

Özelliğin yoğun olarak kullanılmasını amaçlayan Vine, bu doğrultuda açtığı #VintageVine hashtag’i ile kullanıcıları bu özelliği kullanmaya davet ediyor.

Yeni özellik için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

KAYNAKVine Blog

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler