AnasayfaHaberlerTwitter'dan Yeni Reklam Modeli: "Website Cards"

Twitter’dan Yeni Reklam Modeli: “Website Cards”

Twitter, web sitelerinin trafiğini arttırmaya yönelik yeni reklam modelini duyurdu: “Website Cards”.

2014 yılı içerisinde 15 yeni reklam duyuracağını açıklayan Twitter, yeni bir reklam modelini daha duyurdu. Website Cards adındaki yeni reklam modeli, direkt olarak web site trafiğini ve geri dönüşüm oranını (CPC) arttırma konusunda reklamverene fayda sağlayacak.

Diğer Twitter reklam modellerinden farklı olarak Website Cards reklam modelinde sistem, kullanıcıyı doğrudan o web sitesine yönlendirmek üzerine kurulu. Yani, Lead Generation Card modelindeki üyelik sistemi, ya da uygulama reklamların download sistemi yerine Website Cards modelinde direkt olarak web siteye yönlendirme yapılacak.

Twitter - Website Cards
Twitter – Website Cards

Yeni reklam modeli için Citrix ve Betabrand gibi bazı markalar ile partnerlik yaptığını belirten Twitter, bu markaların yayınladığı reklamlar üzerinden aldığı geri dönüşlerin %92 oranında arttığını belirtti. Buna ek olarak reklam üzerinden aldıkları etkileşim oranlarının yükselmesi de test sonuçlarına göre verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Cuma günü itibari ile tüm reklamverenlerin kullanımına sunulacak olan yeni reklam modeli, Twitter Ads hesabı altındaki Cards Manager bölümü üzerinden kullanılabilecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler