AnasayfaHaberlerTwitter'da Video Reklam Dönemi Başlıyor

Twitter’da Video Reklam Dönemi Başlıyor

Twitter çeşitliliği arttırıp gelir alanını genişletmek amacıyla bir reklam modelini daha gün yüzüne çıkardı: Twitter video reklamları.

Twitter’ın yeni gelir modelleri arayışında bir sonuca daha varıldı. Tweet içindeki reklamların daha fazla etkileşim sağlamasının ardından Twitter, bundan sonra reklam sisteminde video reklamların (sponsorlu videolar) da olacağını belirtti.

Bu senenin başlarında video reklam testlerine başladıklarını belirten Twitter, testlerin sonucunda yerel Twitter videolarını içeren tweetlerin daha iyi etkileşim ve diğer video sağlayıcılarına göre daha fazla izlenme sağladığını vurguladı. Aylar süren testler ve test aşamasındaki kullanıcılardan gelen geri bildirimler sayesinde video reklamların beta aşamasında hizmete sunulduğunu belirtti.

Twitter video reklamlar
Twitter video reklamlar

Reklam vermek isteyen markalar ise Twitter Amplify servisi üzerinden video reklamlarını oluşturabilecekler. Ücretlendirme ise CPV (Cost Per View) olarak; yani izleme başına olacak. Reklamverenler sadece izleme oldukça ödeme yapacak. Bunun yanı sıra Twitter reklamverenler için bir de video analiz hizmeti sunarak, reklamverenlerin video ölçümleyebilmelerine olanak sağlayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler