AnasayfaHaberlerTwitter Uygulama Yüklemeleri İçin Video Reklamlarını Duyurdu

Twitter Uygulama Yüklemeleri İçin Video Reklamlarını Duyurdu

Twitter’a gelen yeni reklam türü sayesinde artık reklamverenler, uygulamaları yükleme üzerine dayalı video reklamlar hazırlayabilecek.

Video alanında her geçen gün farklı bir yenilik duyuran Twitter, şimdi de video reklamlar üzerine yeni bir reklam türünü tanıttı. Buna göre Twitter’ın sponsorlu videoları artık uygulama yüklemeleri için de kullanılabilecek.

Twitter’ın gelirini arttırma konusunda son zamanlarda markalara sunduğu yeni reklam seçenekleri, uygulama odaklı sponsorlu videolar ile biraz daha genişletilecek gibi görünüyor. Özellikle otomatik video oynatma özelliğini platforma getirmesiyle artan video gösterim sayıları, bu yeni reklam çeşidiyle reklamverenlere daha iyi bir geri dönüş sağlamış olacak.

Twitter’ın İş Geliştirme biriminden sorumlu başkan yardımcısı Richard Alfonsi ise, uygulama yüklemeleri için tasarlanan yeni sponsorlu videoların reklamverenlere daha iyi bir reklam performansı sağlayacağını ifade ediyor.

Twitter videolu uygulama reklamlari

Uygulama yükleme merkezli sponsorlu videolar için ilk olarak Comedy Central, Lyft ve Postmates ile partnerlik sağlayan Twitter, ayrıca MoPub mobil reklam ağındaki diğer partnerleriyle de bu video reklamları hayata geçirecek.

Twitter’ın bu yeni video reklamlarının daha az bütçe ile daha fazla daha fazla dönüşüm (uygulama yükleme) sağlayacağı bekleniyor. Zira pazarlama partnerlerinden olan Nanigans, Facebook’ta uygulanan bu reklam türünün daha fazla reklam performansı sağladığını ifade ediyor.

Özellikle oyun sektöründe etkili olacağı düşünülen uygulama yükleme odaklı yeni video reklamlarının Twitter’a ve reklamverenlere ne gibi bir dönüşüm sağlayacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Twitter’ın konuyla ilgili açıklamasının ardından sadece uygulama yüklemeleri (videosuz) için kullanılan reklam türünün 1. yılında hazırladığı bir infografiği de paylaşmış durumda. Aradan geçen bir yıllık süreç zarfında bu reklam türünün sağladığı istatistikleri bu infografikte bulabilirsiniz:

Twitter uygulama reklamlari istatistikleri

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler