AnasayfaHaberlerTwitter Bing Tabanlı Tweet Çeviri Özelliğini Duyurdu

Twitter Bing Tabanlı Tweet Çeviri Özelliğini Duyurdu

Twitter ile Microsoft arasında yapılan anlaşma sayesinde farklı diller ile yazılan tweetler, Bing Translator aracılığıyla kullanılan dile çevirilebilecek.

Daha önceden Facebook’ta kullanılabilen platform içi çeviri özelliği şimdi de Twitter’a gelmiş durumda. Buna göre Bing Translator ile sağlanan anlaşma sayesinde Twitter, kullanıcıların farklı diller ile yazılan tweetleri kendi kullandıkları dile çevirmelerini sağlayacak.

Bing tabanlı tweet çeviri hizmeti ile farklı dillerdeki tweetleri anlaşılabilir hale getirmeyi hedefleyen Twitter’ın, bu özellik sayesinde platformda sağlanan etkileşimleri de arttırması bekleniyor.

Tweet Çeviri özelliği nasıl kullanılır?

  1. Twitter hesabınıza giriş yapın,
  2. Ayarlar sayfasından Hesap menüsüne tıklayın.
  3. “Tweet çevirilerini göster” seçeneğini aktif edin ve değişiklikleri kaydedin.
  4. Farklı bir dil ile yazılmış bir tweetin sağ üst tarafında yer alan dünya ikonuna tıklayın,
  5. Açılan tweet sayfasında Çeviriyi Göster kısmına tıklayın. Ardından ilgili tweet kendi kullandığınız dile çevirilecektir.
Twitter Bing Translator tweet çevirisi
Twitter Bing Translator tweet çevirisi

[vc_button title=”Etkili Twitter Video Stratejisi İçin İşinize Yarayacak 5 İpucu” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/etkili-twitter-video-stratejisi-icin-isinize-yarayacak-5-ipucu”]

Twitter’ın tweet çeviri özelliğinin altyapısını oluşturan Bing Translator, her ne kadar tamamen doğru çeviriler yapmasa da, en azından kullanıcıya ilgili tweeti anlayabilecek kadar fayda sağlayabiliyor. Tweet çeviri özelliği ayrıca sadece twitter.com, iOS, Android ve TweetDeck üzerinden kullanılabiliyor.

KAYNAKTWITTER

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler