AnasayfaHaberlerTwitter, Takip Listesinde de Sponsorlu Hesapları Gösterebilir

Twitter, Takip Listesinde de Sponsorlu Hesapları Gösterebilir

Yeni reklam modeli arayışına devam eden Twitter, şimdi de kullanıcıların takip ettiği kişiler arasına yerleştireceği reklamları test etmeye başladı.

Twitter’ın reklam opsiyonlarını genişleterek gelir sıkıntılarını gidermek istediği uzun süredir biliniyor. Bu sebeple farklı farklı birçok gelir modelini aktif eden Twitter, şimdi de kullanıcıların takip ettiği kişiler arasında (following list) sponsorlu hesapları da göstermeye başladı.

Twitter takip listesi sponsorlu hesaplar
Twitter takip listesi sponsorlu hesaplar

Konu ile ilgili olarak Twitter tarafından henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, Marketing Land’in haberine göre Twitter bunun testlerine çoktan başladı. Zira ünlü aktör William Shatner‘ın attığı tweetler de bunu kanıtlayacak şekilde.

Uygulanan testler sadece William Shatner ile sınırlı değil. Özellikle ABD’de yaşayan birçok kullanıcıya da, Master Card, Visit Wales gibi firmaların sponsorlu hesapları gösterildiği gözüküyor.

Twitter’ın takip listesi üzerinde testlerini yaptığı bu sponsorlu reklamlar önümüzdeki günlerde aktif edilecek mi, hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler