AnasayfaHaberlerTwitter'daki Sponsorlu Hesaplar Artık Mobilde de Gözükecek

Twitter’daki Sponsorlu Hesaplar Artık Mobilde de Gözükecek

Twitter’ın reklam modellerinden biri olan Sponsorlu Hesaplar artık iOS ve Android tabanlı cihazlarda da gözükecek.

Twitter’ın resmi blogundan duyurulan bu yeni özellik ile Sponsorlu Hesaplar reklam modeli için reklamverenler, artık mobil ortamda da kitlesini genişletebilecek.

2010 yılında kullanıma sunulan Sponsorlu Hesaplar (Promoted Accounts), bugüne kadar sadece Twitter.com üzerinden görüntülenebiliyordu. Ancak yeni gelen özellik ile artık bu reklam modeli iOS ve Android tabanlı cihazlarda da görüntülenebilecek. Twitter‘ın belirli reklamverenlerle yaptığı testleri başarı ile tamamlamasıyla mobil ortamlardaki Sponsorlu Hesaplar tüm reklamverenler için kullanıma sunulmuş oldu.

Twitter.com’a giriş yapıldığında sol tarafta yer alan “Kimi takip etmeli (Who to follow)” bölümü altında gösterilen Sponsorlu Hesaplar, mobil ortamda ise kullanıcının tweet akışı sayfasında gösterilecek.

sponsorlu hesaplar mobil
sponsorlu hesaplar mobil

Reklamverenler Sponsorlu Hesaplar için her zaman olduğu gibi mobilde de reklamı yapılan Twitter hesabı takip edildiği sürece ücret ödeyecek. Buna ek olarak; mobil için Sponsorlu Hesaplar’ı kullanmak isteyen reklamverenler, ilgili Twitter hesabı için ekstra bir açıklama girmesi gerekecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler