AnasayfaHaberlerCustom Timelines İle Tweet Akışı Sayfanızı Kişiselleştirin

Custom Timelines İle Tweet Akışı Sayfanızı Kişiselleştirin

Twitter Timeline’ı olarak geçen tweet akışı sayfasını artık kişiselleştirebilmeniz mümkün. Bunun için önce bir TweetDeck hesabı oluşturmanız gerekiyor.

Twitter’ın resmi blogundan duyurulan yeni özellik ile kullanıcılar Twitter’ı daha kişisel hale getirebilecek. Yani kullanıcı, istediği konuları bir araya getirerek sadece o konu ile alakalı tweetlerin akışını görebilecek.

Twitter‘ın 2011 yılında 40 milyon dolara satın aldığı sosyal medya aracı TweetDeck ile entegre edilen yeni özellik kullanıcılara daha fazla kişisel deneyim sağlayacak. Kullanıcılar Custom Timelines olarak geçen bu özelliği bir TweetDeck hesabı açarak kullanabilecek.

Bu yeni özellik ile kullanıcılar;

  • Birden fazla timeline oluşturabilir,
  • Her bir timeline’a özel bir isim ve açıklama girebilir,
  • Timeline’ı oluşturan kullanıcı herkese açık tweetler atabilir,
  • Yeni eklenen tweetleri en üst tarafta görebilir,
  • Herkese açık olan kişiselleştirilmiş timeline’lar için twitter.com adresinden özel bir URL alabilir.

Custom Timeline’lar nasıl kullanılır?

TweetDeck hesabı açın: Buradaki adrese tıklayarak TweetDeck hesabınızı oluşturun.

TweetDeck üzerinden Custom Timeline sütunu oluşturun: TweetDeck sayfasında sol tarafındaki menüden “+” ikonuna tıklayarak (Klavye kısayolu: “A”) yeni bir Custom Timeline sütunu oluşturun.

custom timeline sütunu eklemek
custom timeline sütunu eklemek

Tweet ekleyin: İstediğiniz bir tweeti sürükleyip bir önceki adımda oluşturduğunu sütuna sürükleyip bırakın. Yada istediğiniz bir tweetin üzerine gelin, gözüken ikonlardan yan yana üç nokta ikonuna tıklayın ve açılan menüden tweeti ekleyin.

custom timeline sürükle bırak
custom timeline sürükle bırak

Custom Timeline’ınızı paylaşın: “Sütun ayarları > Paylaş” menüsünden oluşturmuş olduğunuz timeline’ı paylaşabilirsiniz.

timeline paylaşma
timeline paylaşma

Oluşturduğunuz Timeline’ı web sitenize gömebilirsiniz. Yine “Sütun ayarları > Paylaş” menüsünden oluşturduğunuz timeline’ı web sitenize embed kodu ile yerleştirebilirsiniz.

timeline embed
timeline embed

Eğer isterseniz oluşturduğunuz timeline’ı twitter.com üzerinden tweet ile paylaşabilirsiniz. Yine twitter.com üzerinden oluşturduğunuz timeline’ı istediğiniz bir araç ile paylaşabilirsiniz.

Diğer kullanıcıların Custom Timeline’larına göz atın: Diğer kullanıcıların TweetDeck hesabı üzerinden onların oluşturdukların timeline’lara bakabilirsiniz. Bunları ayrıca ek bir sütun olarak da kendi TweetDeck hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler