AnasayfaHaberlerTwitter Artık Diğer Uygulamalarınızı da İnceleyecek

Twitter Artık Diğer Uygulamalarınızı da İnceleyecek

Twitter kullanıcılarına daha kişiselleştirilmiş bir Twitter deneyimi yaşatmak adına, kullanıcıların diğer uygulamalarını da takip edeceğini açıkladı.

Twitter’dan kullanıcıların gizliliğini şüpheye düşüren bir açıklama geldi. Resmi blog üzerinden yapılan açıklamada; kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşatmak adına Twitter’ın artık kullanıcıların hangi uygulamaları yüklediğini de takip edeceği belirtildi. Gizliliğin ihlal edildiği bir durum olmadığını vurgulayan Twitter, bu yeni uygulamaya geçmeden önce kullanıcıların konu ile ilgili olarak bilgilendirileceğinin de altını çizdi.

[vc_button title=”Twitter’ın Gelişmiş Arama Motoru İle Tüm Tweetlere Erişin” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/twitter-gelismis-arama-motoru-ile-tum-tweetlere-erisin”]

Yapılan açıklamada her ne kadar diğer uygulamaların verilerini toplanmayacağının sözü verilse de; bu durum gizliliğine önem veren kullanıcıları biraz rahatsız edebilir. Zira Twitter bundan sonra kişiselleştirilmiş Twitter akışı ve buna bağlı olarak kullanıcılara kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için yüklediğiniz uygulamaların kaydını tutacak.

Twitter uygulama izleme uyarısı
Twitter uygulama izleme uyarısı (Kaynak: Re/code)

Kullanıcılar herhangi bir işlem yapmadığı takdirde bu yeni uygulama izleme sistemi aktif olarak gelecek. Ancak kullanıcılar dilediği zaman bunu pasif hale getirerek uygulamaların Twitter tarafından izlenmesini engelleyebilecek.

Twitter’ın uygulama izleme sistemi nasıl kapatılır?

Android için;

  • Sağ üst tarafta yer alan üç nokta ikonuna tıklayın.
  • Settings‘i seçin.
  • Düzenlemek istediğiniz hesabı seçin.
  • Other sekmesi altından Tailor Twitter based on my apps seçeneğini pasif hale getirin.

iOS için;

  • Me sekmesi üzerinden ayarlar ikonuna tıklayın.
  • Settings‘i seçin.
  • Düzenlemek istediğiniz hesabı seçin.
  • Privacy sekmesi altından Tailor Twitter based on my apps seçeneğini pasif hale getirin.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler