AnasayfaHaberlerSkype Artık Tarayıcı Üzerinden de Kullanılabilecek

Skype Artık Tarayıcı Üzerinden de Kullanılabilecek

Microsoft’un popüler sohbet servisi Skype, artık hiç bir eklenti veya uygulamaya gerek kalmadan web tarayıcılar üzerinden de kullanılabilecek.

En çok kullanılan sohbet uygulamalarından biri olan Skype, artık kullanıcılarına web tarayıcıları üzerinde de hizmet vermeye başlayacak. Yani kullanıcılar servisi hiçbir eklenti veya uygulamaya gerek duymadan, direkt olarak tarayıcılar üzerinden kullanabilecek.

Şimdilik BETA aşamasında olan servis web üzerinde Skype.com adresinden kullanılabilecek ve Chrome, Firefox, Internet Explorer ve Safari tarayıcılarını destekleyecek. Herhangi bir tarayıcı eklentisine de gerek duyulmayacak.

Skype for web
Skype for web

Daha önce tarayıcılar üzerinden ancak eklentisi sayesinde kullanılabilen Skype, artık herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan kullanılabilecek. Yapılan açıklamaya göre yeni Skype for Web servisini şimdilik sadece sınırlı bir kullanıcı grubu kullanabilecek. Önümüzdeki aylarda ise herkesin kullanımına sunulacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler