AnasayfaHaberlerRenk Değiştiren Kıyafetlerle Teknolojiye Uyum Sağlayın

Renk Değiştiren Kıyafetlerle Teknolojiye Uyum Sağlayın

Giyilebilir teknoloji alanında ilerlemeler hız kesmiyor. Google glass ve akıllı saatlerden sonra sıra kıyafetlerde. Kısacası hem modayı hem teknolojiyi bir arada görebilmek mümkün.

Moda olan ve tarzımıza en uygun kıyafetleri seçmek için mağaza mağaza dolaşırız. Kıyafetlerimizi istediğimiz gibi seçeriz ama peki ya onları yönetebilir miyiz? LEDlerin elbiselerde, ceketlerde ve aksesuarlarda kullanılmasıyla beraber artık mümkün.

Değişimi hisset!

Bu yıl İsviçre’nin başkenti Zürih’te 17.si düzenlenen International Symposium on Wearable Computers (ISWC 2013) sempozyumda dünyanın bir çok yerinden tekstil firmalarının sahipleri, tasarımcılar, üreticiler ve kullanıcılar bir araya geldi. Lüme adı verilen koleksiyonda LEDlerle tasarlanmış ceket, tunik ve elbiselerin akıllı telefon uygulamalarıyla nasıl kullanıldığı gösteren bir tanıtım yapıldı. Bu LEDler  vücutla temas etmediği için de bir zararı yok. Ayrıca gece kulubünde dans ederken müzikteki vuruşlarla bir anda kıyafetinizin renk değiştirdiğini görmeniz mümkün olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler