AnasayfaHaberlerReklamverenler Artık "Reklamı Geç" Verilerini de Alabilecek

Reklamverenler Artık “Reklamı Geç” Verilerini de Alabilecek

Google’ın duyurduğu yeni özellik ile artık reklamverenler, video reklamlarının izlenip izlenmediği ile ilgili olarak rapor alabilecek.

CES 2015 etkinliği esnasında Google tarafından video reklam sahiplerini sevindirecek yeni bir özellik duyuruldu. Buna göre reklamverenler artık reklamın görüntülenme çeşitleriyle alakalı olarak çeşitli verileri alabilecek.

Viewability Reporting olarak adlandırılan Google’ın reklam platformlarına getirdiği bu yeni raporlama sistemi, reklamverenlerin videolar üzerinde daha fazla görüntüleme bilgisi alabilmesini sağlayacak. Buna göre reklamverenler artık kullanıcıların kendi video reklamlarını izleyip izlemediklerini, reklam sırasında farklı ekranlara geçiş yaptıklarını veya “Reklamı Geç” butonuna basıp basmadıkları gibi çeşitli istatistiksel veriler sunacak.

DoubleClick
DoubleClick

Google’ın görüntülü ve video reklamlardan sorumlu başkan yardımcısı Neal Mohan tarafından duyurulan yeni özellik, DoubleClick Ad Exchange de dahil olmak üzere DoubleClick platformlarını kullanan tüm reklamverenler için kullanılabilir olacak.

[vc_button title=”Google Reklamları vs Facebook Reklamları. Hangisi Daha İyi?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-reklamlari-vs-facebook-reklamlari-hangisi-daha-iyi”]

Viewability Reporting özelliği Google reklamverenlerinin işini hayli kolaylaştıracak. Zira reklamverenler topladıkları bu veriler ile kullanıcıların video reklam alışkanlıklarını (örneğin kaç saniye sonra Reklamı Geç butonuna bastıklarını) ölçümleyebilecek ve dolayısıyla reklam kampanyalarını bu verilere göre düzenleyerek, reklam performanslarını maksimuma çıkarabilecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler