AnasayfaHaberlerReddit de Artık Çin'in Yasaklar Listesinde

Reddit de Artık Çin’in Yasaklar Listesinde

Çin’in güvenlik duvarına takılan Facebook, Twitter, Google gibi popüler web sitelerinin yanına şimdi bir de Reddit eklendi.

Bildiğiniz üzere internet konusunda tedbir amaçlı sansürler uygulayan ülkeler arasında Çin başı çekiyor. Uzun süredir Facebook, Twitter, Google, Instagram, YouTube gibi platformların erişimine engel olan Çin’in güvenlik duvarı (Great Firewall), şimdi de popüler sosyal haber sitesi Reddit’i hedef almış durumda.

Web sitelerinin Çin’de engellenip engellenmediğini gösteren Blocked In China sitesi üzerinden kontrolü yapıldığında da Reddit URL’sinin bloklandığı görülüyor. Ancak Chinese Firewall Test üzerinden yapılan kontrolde, herhangi bir DNS zehirlenmesi olmadığı; ancak buna rağmen URL’nin yüklenmediği belirtiliyor.

Reddit’in neden erişime kapatıldığı henüz bilinmiyor. Ancak Çin’in aynı diğer popüler web sitelerinde olduğu gibi Reddit’in de bir sansür ve izleme projesi olan Golden Shield Project kapsamında erişime kapatıldığı düşünülüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler