AnasayfaİnternetPopüler Web Siteleri İçin Yazılan İlk Ekşi Sözlük Entry'leri

Popüler Web Siteleri İçin Yazılan İlk Ekşi Sözlük Entry’leri

Facebook, Twitter, Google, YouTube, Wikipedia ve daha birçok popüler web sitesi için Ekşi Sözlük’te yazılan ilk yorumlara bir göz atın.

Türkiye’deki popüler sözlüklerden olan Ekşi Sözlük, kurulduğu 1999 yılından bu yana birçok konuda kullanıcılarının çeşitli konulardaki görüşlerine ev sahipliği yapmış ve halen yapmaya da devam etmektedir. İnternet sektöründeki birçok platformdan daha önce kurulmuş olan sözlükte; Facebook, Twitter, Google, Wikipedia, YouTube gibi birçok popüler web sitesinin henüz ilk duyurulduğu zamanlarda yazılan kullanıcı yorumları da haliyle yer alıyor.

Peki bugün oldukça popüler olan bu web siteleri ilk duyurulduğu zamanlarda, sözlükte bu platformlar ile ilgili neler söylenmişti? Hangi entry’ler girilmişti? Geriye dönüp baktığımızda an itibariyle birçoğumuzu gülümsetecek ve bu platformların nerelerden geldiğini hatırlatacak olan entry’lerden bazılarını sizler için derledik:

Görselleri büyütmek için üzerine tıklayın.

Facebook (Kuruluş: 2004)

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

Twitter (Kuruluş: 2006)

[su_divider top=”no” divider_color=”#f5f5f5″ size=”2″]

Google (Kuruluş: 1998)

Diğer internet siteleri için aşağıdaki sayfalandırmayı kullanabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler