AnasayfaSosyal MedyaTürkiye'nin ilk Facebook Messenger Botu Popeyes'tan

Türkiye’nin ilk Facebook Messenger Botu Popeyes’tan

Facebook, geçtiğimiz Nisan ayında düzenlediği F8 konferansı kapsamında birçok yeni servisini ve platformlara dahil ettiği yeni özellikleri duyurmuştu. Bunların arasında en çok dikkat çekenlerden biri de Messenger botları olmuştu.

Kullanıma sunulan yenilikler ile birlikte kapsamlı bir iletişim platformu haline gelen Facebook Messenger, botlar için ilk olarak CNN, WSJ gibi medya devleri ile anlaşma sağlamıştı. Buna göre kullanıcılar doğrudan Messenger üzerinden çeşitli komutlara göre istediğ içeriklere kolayca ulaşabiliyordu. Türkiye’de ise bunun ilk örneği olarak Popeyes karşımıza çıkıyor.

Facebook-Messenger-botlari-Popeyes-Turkiye

Campain Türkiye’nin haberine göre ise Güzel Sanatlar işbirliği ile Popeyes da artık Messenger botlarını aktif etmiş durumda. Buna göre Popeyes, Messenger botları ile artık kullanıcıları çeşitli direktifler ile yönlendirebilecek ve sipariş vermeleri konusunda kolaylık sağlamış olacak.

Popeyes Facebook sayfası üzerinden mesaj attığınızda bir bot sizi karşılıyor. Daha sonra botun cevabına göre -örneğin “EVET” yazarak- menüleri göstermesini sağlıyorsunuz. Son olarak da karşınıza çıkan menülerden birini seçip kolay bir şekilde sipariş verebiliyor ya da favorilerinize ekleyebiliyorsunuz.

Popeyes’ın Messenger botlarının nasıl çalıştığını görmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilir, ya da doğrudan Popeyes Facebook sayfasına bir mesaj gönderebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler