AnasayfaHaberlerİlk Gününde 1 Milyon Adet PlayStation 4 Satıldı

İlk Gününde 1 Milyon Adet PlayStation 4 Satıldı

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 4, satışa sunulduğu ilk 24 saat içinde 1 milyon satış yaptı. Dolayısıyla PlayStation 2’nin rekoru kırılmış oldu.

Sony’nin merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 4 bir ilke imza attı. Satışa sunulmasından sonraki ilk 24 saat içinde 1 milyon adet PlayStation 4 satışı gerçekleştirildi. Rakamlardan dolayı oldukça memnun olduklarını dile getiren Sony Computer Entertainment Başkanı Andrew House, aynı rakamları 29 Kasım’da başlayacak olan Avrupa ve Latin Amerika satışlarında görmeyi istediklerini de belirtti

Buna da bir göz atın >> “Sony’den Hafızaları Tazeleyecek Yeni PlayStation 4 Reklamı”

Daha önce, dünyanın en hızlı satan oyun konsolu ünvanı yine bir Sony ürünü olan PlayStation 2’ye aitti. Ancak 24 saat içinde 1 milyonluk PlayStation 4 satılması ile Sony, kendi rekorunu kırmış oldu.

sony-playstation-4
sony-playstation-4

Bu rakamlara bakarak PlayStation 4’ün kusursuz olduğunu söylemek yanlış olur. Zira yeni oyun konsolu için ön sipariş veren kullanıcılardan bazıları bozuk konsollar ile karşılaştığı için oldukça öfkelenmiş durumda. Konu ile ilgili Sony kanadından şu an için herhangi bir açıklama ise henüz gelmedi.

> teknoblog

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler