AnasayfaHaberlerPinterest'te 7 Milyar Pine Lokasyon Bilgisi Eklendi

Pinterest’te 7 Milyar Pine Lokasyon Bilgisi Eklendi

2013 yılında mekanlara özel yer pinlerini duyuran Pinterest, şimdi de 7 milyar pine lokasyon bilgilerini dahil ettiğini açıkladı.

2013 yılında Pinterest kullanıcılarına sunulan yer pinleri özelliğine, artık daha fazla ayrıntı eklenmiş durumda. Kullanıcılar bundan böyle yer pinlerine tıkladıklarında o mekana ait ayrıntılı lokasyon bilgilerine ulaşabilecek.

7 milyar pine eklenen lokasyon bilgileri; o mekana ait telefon numarası, adres bilgileri, açılış-kapanış saatleri gibi bilgileri kapsayacak. Bundan böyle her pin, haritada bulunduğu noktanın önizlemesini gösterecek. Diğer tüm detaylar ise pine tıklandığında gözükecek.

Pinterest Lokasyon Bilgileri

Kullanıcılar pinlerde bulunan konum bilgileri üzerinden birkaç adımda mekan ile iletişime geçebilecek. Örneğin, mekanı telefon ile aramak veya navigasyonu o mekana ayarlamak gibi işlemler yapılabilecek. Bu işlemler ise Google Maps veya Apple Maps aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

Kullanıcıların harita üzerinden yeni yerler keşfetmelerini de mümkün kılan Pinterest, öneri olarak platform üzerinde en çok kaydedilen 20 mekanı da paylaşmış durumda.

Follow Pin Picks’s board Top Pinned Places on Pinterest.

KAYNAKPINTEREST

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler