AnasayfaSosyal MedyaPinterest Yeni Pin-İçi Görsel Arama Aracını Duyurdu

Pinterest Yeni Pin-İçi Görsel Arama Aracını Duyurdu

Pinterest tarafından duyurulan yeni görsel arama aracı ile kullanıcılar artık pinlerin içindeki nesneleri aratarak benzerlerini bulabiliyor.

Popüler görsel imleme sitesi Pinterest, kendisine oldukça uygun ve kullanışlı yeni bir görsel arama aracını kullanıma sundu. Pinterest üzerindeki görsellerin içinde yer alan belirli bir nesneyi arayıp bulmak isteyen kullanıcılar, artık yeni görsel arama aracı sayesinde pin üzerinde seçilen belirli alanların taranmasını sağlayarak benzer görselleri bulabilecek.

Pinlerdeki görsellerin içinde merak ettiği bir eşyayı, nesneyi merak edip aratmak isteyenler, pinlerin sağ üst kısmında yer alan yeni arama aracını kullanarak ilgili alanı seçip özel arama başlatabilecekler. Kullanıcılar ayrıca arama yaparken alt kısımda çıkan başlık önerilerini kullanarak filtremele uygulayabilecek; böylece aramasını daraltarak daha kesin sonuçlara ulaşabilecek.

Pinterest görsel arama aracı

Yeni arama aracı sayesinde kullanıcılar -örnekte de görüldüğü üzere- aratılan nesneyi seçtikten sonra o ürünün ne olduğu veya ilgili ürünü nereden bulabileceği gibi bilgilere ulaşabilecek.

Pinterest’e gelen bu yeni özellik, bugünden itibaren hem web sürümünde hem de mobil uygulamalarında kullanılabilecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler