AnasayfaHaberlerPinterest'ten Kullanıcıya Özel İlgi Alanları Sayfası: "Interests"

Pinterest’ten Kullanıcıya Özel İlgi Alanları Sayfası: “Interests”

Pinterest, kullanıcıların ilgisini çekecek pano ve pinleri, yeni Interests sayfası ile kullanıcıların keşfetmesini sağlayacak.

Pinterest’in resmi blogundan duyurduğu yeni Interests aracı ile kullanıcılar artık ilgi alanı olduğu konulara daha kolay bir şekilde ulaşabilecekler.

Yeni özellik, Pinterest‘in web sayfasında sol üst tarafta bulunan kategori menüsünde “Preview! Explore Interests” kısmı üzerinden ulaşılabilecek. Şimdilik sadece belirli bir kullanıcı için web üzerinde uygulanan yeni özelliğin, yakın zamanda tüm kullanıcılar için ve mobil platformlar için de uygulanması planlanıyor.

pinterest interests
pinterest interests

Yeni Interests özelliği, kullanıcıların varolan pinleri üzerine çalışacak. Yani kullanıcılar ne kadar çok pinleme yaparsa Interests sayfası o kadar değişecek. Bu da Interests sayfasının daha fazla kişiselleştirilmesi anlamına geliyor.

Bireysel ilgi alanları konusunda bunun sadece bir başlangıç olduğunu belirten Pinterest, platformu daha fazla kişiselleştirmek ve kullanıcı deneyimi arttırmak için çok çalıştıklarını da belirtti.

Özellik ile ilgili henüz eksikliklerin olabileceğini belirten Pinterest, konu ile ilgili geri bildirim yapmak isteyen kullanıcılar için ayrı bir sayfa da oluşturdu (bkz: Yardım Merkezi).

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler