AnasayfaHaberlerKarbon Fiber Özelliğine Sahip İlk 3D Yazıcı: The Mark One

Karbon Fiber Özelliğine Sahip İlk 3D Yazıcı: The Mark One

3D yazıcı teknolojisine yeni bir soluk kazandıran The Mark One, karbon fiber özelliğine sahip.

ABD’nin San Diego şehrinde düzenlenen SolidWorks etkinliğinde, Mark Forged tarafından duyurulan The Mark One, dünyanın ilk karbon fiber özellikli 3D yazıcısı olma özelliğini taşıyor.

Aeromotion firmasının yarış arabaları için ürettiği kanatlarda kullanılan güçlü ve hafif malzemeler kullanılarak üretilen yeni 3 boyutlu yazıcı, karbon fiberin yanı sıra fiberglass, naylon ve termoplastik PLA malzemelerini de yazabiliyor.

30cm x 16cm x 16cm boyutlarında 3 boyutlu baskı gerçekleştirilebilen The Mark One; Mac, Linux ve Windows sistemlerini destekliyor ve WiFi, USB, SD Kart bağlantılarına imkan veriyor.

the mark one 2
the mark one 2

Projenin arkasındaki isim Mark Forged, karbon fiber özellikli bu yazıcının protezler, özel kemikler ve diğer araçlar için daha güçlü prototipler üretme konusunda faydalı olacağını belirtti.

Dünyanın ilk karbon fiber özelliğine sahip 3 boyutlu yazıcısı olan The Mark One’ın satış fiyatı ise 5000 dolar olarak belirtildi.

Buna da bir göz atın >> “3 Boyutlu Yazıcılar Nedir? Neler Yapılabilir?

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler