AnasayfaTeknolojiFacebook Modüler Donanım Üreticisi Nascent Objects'i Satın Aldı

Facebook Modüler Donanım Üreticisi Nascent Objects’i Satın Aldı

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde herkesin merakla beklediği Google’ın modüler akıllı telefon projesi Project Ara iptal edilmişti. Ancak modüler donanım çok daha farklı alanlarda kendini gösterecek gibi görünüyor. Öyle ki sosyal medya devi Facebook, değiştirilebilir (modüler) donanımlar geliştiren Nascent Objects‘i satın almış durumda.

Dünyanın ilk modüler tüketici elektroniği platformunu geliştiren Nascent Objects’i, ürün geliştirmeyi daha kolay ve hızlı hale getirmeyi amaçlayarak yola çıkan startup aşamasında bir firma olarak tanımlamak mümkün. Firmanın donanım tasarımı, devre elemanları, 3D baskı ve modüler elektronik ürünlerini birleştirerek geliştirdiği teknoloji, geliştiricilerin haftalar içerisinde konsept aşamasından ürün aşamasına geçmelerini sağlıyor.

Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre Nascent Objects, Facebook’un gizli donanım laboratuvarı Building 8‘de çalışmalarına devam edecek. Nascent Objects CEO’su Baback Elmieh ve diğer çalışanlardan bazıları da Facebook’a geçiş yapmış olacak.

Facebook’un bu satın alma ile birlikte ne gibi projeler geliştireceği tam olarak bilinmese de modüler donanım alanında önümüzdeki günlerde yeni haberler ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler